День Святого Миколая

День святого Миколая (також Свято святого Миколая, у народі — День Миколи, Зимовий Миколай) — це день святкування та вшанування пам'яті Святого Миколая у католиків та православних. Ті церкви, які дотримуються юліанського календаря, відзначають свято 19 грудня за новим стилем (у 20-21 століттях), а ті, що дотримуються григоріанського календаря6 грудня.

В пам'ять про милосердя святого Миколая, в цей день відзначається Міжнародний день допомоги бідним.

З цього свята починається підготовка до Нового року: День Святого Миколая відзначається 19 грудня, напередодні Нового року і Різдва.

Святий Миколай вважається покровителем мандрівників, мореплавців, землеробів, торговців, рибалок, а також захисником бідних і дітей. І є одним з найбільш шанованих святих у православному світі. Святий Миколай, що жив в 3-4 століттях, прославився як заступник і помічник всім нужденним, тому в народі його називають Миколою Угодником. Християни вірять, що і сьогодні Святитель Микола робить безліч чудес на допомогу тих, що моляться йому людям .

В Україні, за традицією, в цей день батьки вночі кладуть дітям подарунки під подушки, зберігаючи у таємниці свою причетність до подарунків, для того, щоб діти вірили у чудо, звершуване святим Миколаєм і вчилися милосердя в святого. Згідно українськими звичаями, Святий Миколай приходить до дітей з подарунками в ніч з 18 на 19 грудня. Правда, подарунки отримують в цей день тільки слухняні діти, а неслухняним дістаються різки.

Кажуть , Микола весь день перед святом працює - випікає зірочки в дарунок дітям. Ці зірочки, потрапляючи в мішок Миколая, стають схожими на свого майстра, тому печиво, яке діти знаходять під подушкою вранці, називають миколайчиками. Зараз у багатьох українських родинах теж прийнято дарувати дітям " миколайчики", якими називають не тільки печиво, а й інші подарунки від Святого Миколая.

Існувало також повір'я: якщо в ніч на Святого Миколая загадати заповітне бажання , то Святий його обов'язково виконає.

У сучасній Україні 19 грудня не тільки дарують солодощі дітям, а й запалюють вогні на новорічних ялинках.

Ось і в нашій школі є славна традиція: щороку 19 грудня проводиться шкільне свято, куди запрошуються діти 1-4 класів. Сьогодні свято для учнів 1-4 класів проводили учні 2-А класу.

Також цого дня діти сироти, позбавлені батьківського піклування, діти з багатодітних, малозабезпечених сімей та інші школярі пільгового контингенту нашоїх школи відвідали Харківський міський палац дитячої та юнацької творчості. Малюки подивилися святкову розважальну програм , брали участь у веселих конкурсах , розгадували загадки, водили хороводи, познайомилися з експонатами виставки «Різдвяна казка», виготовленими вихованцями палацу, отримали солодкі новорічні подарунки.