25 листопада - День пам'яті жертв жертв Голодомору

Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада

Спочатку Указом президента України від 26 листопада 1998 року остання субота листопада оголошувалась Днем пам’яті жертв голодомору, потім Указом від 31 жовтня 2000 року цей день став іменуватися Днем пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. У 2007-му році, згідно Указу Президента України № 431/2007 від 21-го травня 2007-го року, в назву цього пам’ятного Дня були внесені зміни: "Внести до Указу Президента України от 26 листопада 1998 року N 1310 (1310/98 ) "Про встановлення Дня памяті жертв Голодоморів та політічніх репресій" (в редакції Указа від 15 липня 2004 року № 797 (797/2004) зміни, віключівші у назві та тексті слова "та політічніх репресій".

У 1932-1933рр. на території Харківської області мав місце штучно створений голодомор. Радянський уряд не визнавав факт голоду, експортував мільйони пудів зерна, злочинно відмовився від допомоги голодуючому населенню з-за кордону, свідомо прирікаючи населення на мученицьку смерть і страждання від голоду. Організаторами злочину голодомору було партійне і радянське керівництво. Безпосередніми виконавцями—партійні і радянські представники органів влади, а також всі, хто свідомо, чи будучи введеними в оману фарисейськими лозунгами та закликами офіційної пропаганди, сприяли антинародній політиці більшовиків на селі.Найтяжче постраждали від голодомору категорії сільського населення Харківщини. Основну частину загиблих становили колгоспники. Досить серйозно вразив голод і населення міст, особливо невеликих, районних, де майже не була розвинена промисловість і значну частину населення становили люди, зайняті в сільськогосподарському виробництві. У досліджуваному регіоні найбільш враженою голодомором була територія, яка нині охоплює сучасну Полтавську область.Голодомор 1932-1933рр. мав для Харківщини тяжкі наслідки. Вони виявились, перш за все, у значній кількості померлих від голоду. За підрахунками загальні демографічні втрати по області від голодомору 1932-1933рр. становлять 2млн. осіб. Прямі втрати населення складають щонайменше 1,5млн. осіб з 5млн. померлих в Україні. Наслідками голодомору слід також вважати занепад сільськогосподарського виробництва, безпритульність, бродяжництво, жебрацтво, втечу селян у міста, падіння моралі, зокрема, трудової, злочинність, загальне порушення правосвідомості населення. На території Харківської області в 1932-1933рр. було вчинено акт геноциду.

20.11- 24.11.2017 в 1-11 класах були проведені години спілкування, присвячені Дню памяті жертв Голодоморів - «Україна пам’ятає! Світ визнає!»(2-Б), «Пам’ятаємо!»(3-А), "День пам'яті жертв Голодомору"(4-А, 4-Б, 5-А), «Як це було»(6-А), перегляд та обговорення документального фільму про Голодомор (6-Б, 7-А), «Урок Скорботи і Пам’яті «Запалимо свічку»»(8-А), година спілкування до Дня пам’яті жертв Голодомору (9-А), «Голодомор – чорна сторінка історії України» (10-А), «Година пам’яті загиблих під час Голодомору 1932-1933 рр.«Зажур гора»» (11-А), в бібліотеці організовано виставку тематичної літератури «Свічка пам’яті. Голодомор мовою фактів». 25.11.2017 в школі приспущено Державний Прапор України з траурною стрічкою. Також учням запропоновано 25.11.2017 долучитися до Всеукраїнської акції вшанування пам'яті невинних жертв голодомору «Запали свічку»